Jdi na obsah Jdi na menu

Anténa nad Bělovským lomem

 Po průzkumu kamenolomu jsme narazili na základy antény, která zde dlouhá léta stála ale ač neznáme její původní záměr a význam, tak se mi podařilo z vlastních zdrojů dohledat její podobu. Máte někdo víceinformací, k čemu vysílač sloužil?

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jakub - Antena nad Gurstem

Jak uz tu padlo, jednalo se o antenu pro pripadnou komunikaci s jeznym na belovskem jezu na rece Morave. Je potreba si uvedomit, ze jez byla a i dnes je strategicka stavba, a ze v pripade prirodni nebo jine katastrofy neslo spolehat na dratovou telefoni linku, ktera mohla byt poskozena. To nelze ostatne ani dnes u mobilnich telefonu. Byl teda nutny nezavisly system pro predavani zprav v nouzi. I dnes ma patrne jezny zalozni system pro komunici, zrejme pracujici na vyssim kmitoctu, tak vysoka antena neni nutna.

Jakub - Re: Antena nad Gurstem

Oprava (a omluva za chybu) pan Wurst a ne Gurst.

josef - jez

Protože v blízkosti je na řece Moravě významný jez, a vedle uvedeného lomu bydlí strážný jezu (jezný) , domnívám se že toto souvisí s uvedeným
josef - ok2 sje

Kuba - anténa

Anténa dle velikosti vypadá na pásmo MB - 80 MHz, anténa GP 1/4 , pásmo bylo využito různými profesionálními službami - kupříkladu záchranná služba či policie.

Poslední fotografie

Kontakt

Radek Polášek

+420608460128

radekpol1988@gmail.com

Statistiky

Online: 1
Celkem: 348272
Měsíc: 9227
Den: 311