Jdi na obsah Jdi na menu

Vojenský prostor letiště Líně

letiste-line-logo.jpgJsme skupina nadšených lidí, kteří začali si více všímat okolí v areálu letiště, kde pracujeme a ve volném čase objevujeme. K činnosti amatérské badatelské činnosti Nás vedly zkušenosti z Otrokovic nebo Zlína při dokumentování historických míst nebo objektů ve vlastnictví organizací, které Nám dovolily do nich přístup. Nebyla náhoda se v tomto duchu realizovat i zde v areálu, kde se roky před Naším příchodem děly činnosti pro areál ztrátové na materiálu a majetku jinými osobami. 

I z holé budovy se dá najít její historický význam a charakteristika stejně jako z nalezeného vykopaného křídla bitevního letounu :)

V roce 2014-2015 jsme aktivně bádali a pročesávaly areál na kryty, úly, nádrže, nedostavěná místa, zakopanou vojenskou techniku nebo kulturní místa v areálu. Tímto publikováním chceme opět dopomoci vzájemného kontaktování vojáků sloužících na letišti a ukázat jim místa, kde strávili svou vojenskou službu.

Není naším cílem poukazovat na stav ve kterém se nyní areál nachází ale to zajímavé co ještě zbylo a nebo se dá nalézt.

Celá naše aktivita je dobrovolná bez nároku na odměnu či podporu kohokoli. Za každým nálezem vojenské techniky co se Nám podařilo stojí i Vojenské muzeum, které tyto nálezy restauruje a používá do expozic.

Děkujeme za shovívavost Armády ČR k naší činnosti.

 

Nález křídla Il-10

Podzemní úkryt z vlnitého plechu

Lom Moguntia

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Poslední fotografie

Kontakt

Radek Polášek

+420608460128

radekpol1988@gmail.com

Statistiky

Online: 12
Celkem: 257821
Měsíc: 12254
Den: 541