Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

Badatelská aktivita

 

Badatelská činnost spojená s archivním i terénním průzkumem primárně v městě Otrokovice.  Snahou je zachytit aktuální stav míst, které jsou více či méně zajímavé. Činností chceme ukázat místa, kde se zastavil čas a nebo kde se vše změnilo k nepoznání.

Badatelská skupina v areálu vojenského letiště Líně

 

badatele-z-lini.jpg

 

Badatelská skupina ve Zlíně

 

badatele-ze-zlina.jpg

 

Badatelská skupina v Otrokovicích

 

badatele-z-otrokovic.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Michaela Musilova - Projekt finskych domku

16. 8. 2018 19:36

Dobry den,
Se zajmem sleduji Vase badatelske uspechy na Vasem fb profilu. Resime ted s pritelem take jeden soukromy badatelsky pocin skrze rekonstrukci naseho noveho domu na finskych domcich. Dum je v puvodnim stavu a pro naseho projektanta shanime puvodni plany finskych domku v Otrokovicich. Byli jsme na meste, ptame se okolnich spolubydlicich, podali zadost na archiv v Klecuvce a zatim bez uspechu. Napadlo nas jako posledni stace kontaktovat Vas, jestli byste nam neporadili, kam se v teto situaci obratit. Byli byste ochotni nam prosim poradit? Ostatni obyvatele sli tou snazsi cestou a projekt jim vypracoval projektant. My vsak spolupracujeme s projektantem, ktery by rad do puvodniho projektu nahledl, ne kvuli zjednoduseni prace, ale kvuli tomu, aby puvodni smysleni nad domky, dokazal efektivne vyuzit k rekonstrukci. Ne pouze prekryt puvodne navrzene. Predem dekuji za odpoved.

Stanislav ZELINA, Aš - Badatelství

22. 4. 2014 11:33

Je to moc hezké, že se zajímáte o historii. Takových mladých lidí si moc vážím. Jsem v Otrokovicích narozený, tehdy bytem Čechova 124 a můj otec a pak i já jsme byli velkými fotoamatéry. Měli jsme doma velké množství fotek, i z nějaké tryzny za Heidricha, snímky z poutí, Božího těla, prvních přijímání. Taťka však fotografoval vše, výstavbu Bahňáku, letiště a podobně. Měl i mnoho snímků z příchodu Rudé armády 3.5.1945 ráno a pak následné armády rumunské. Bohužel, když se maminka po ovdovění stěhovala z Čechovy ulice do ulice SNP, tak vlastně vše spálila jako už staré a nepotřebné. Cítím se stále Otrokovjákem, neboť jsem měl krásné, i když válečné, dětství a stále udržuji vztahy s bývalými spolužáky a kamarády. Jezdil jsem na třídní srazy. Bohužel s tím už je konec, rozlomila se mi ploténka u 3. obratle a úlomek se zachytil na míše a moje dolní končetiny ochrnuly. Teď už chodím, ale jen rychlostí želvy. Jezdil jsem v Otrokovicích jako dorostenec cyklistiku a vzpomínám na Láďu Javoříka (jel první závod Praha - Varšava - Praha) a Jirku Tomeče-Navrátila a také na kamarády z oddílu. Asi před 3 lety mi otiskly Otrokovické noviny 2 články. Přeji vám mnoho badatelských úspěchů! Staňa Zelina (až z Aše) - poslal jsem to jež jednou, ale asi blbě, není to zde a tak to posílám znovu.

Radek Polášek - Re: Badatelství

23. 4. 2014 21:16

Zdravím Vás, pane Zelino, jak jsme po zveřejnění článku v novinách zjistili, tak mnoho Otrokovických pamětníků žije daleko od Zlínského kraje a tak nám zatím jiná cesta než dopisování si se nenaskýtá. Fotomateriály, které Nám zatím ani archiv nenabídl jsou možná ztracené ale pokud máme možnost vyslechnout více obyvatel, tak se snažíme nějak zpracovat fotomontáž míst, které jsou již ztracené nebo poničené/ změněné. Napadla mne myšlenka se někdy za Vámi podívat na druhý konec republiky a povykládat si, pokud byste souhlasil. Byl jsem tam jen jednou a je to zážitek. Místa o kterých víme nebo tušíme , že se zde něco vyskytovalo - např. skokanský můstek v kopci Tresný nebo další protiletecké kryty pod nádražím, máme zatím potvrzené jen od několika občanů a proto jsem mírně zdrženlivý o těchto místech říci.. ZDE, to bylo zcela jistě :) . Proto pokud se Nám podaří všechny občany vyslechnout, kteří nám napsali stejně jako vy, tak pak budeme na základě těchto vzpomínek tvořit reálnější podobu města z doby, které si já (ročník 88´) nemůžu pamatovat. Děkuji moc za napsání Radek Polášek